• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • goodbye, ghost

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Sarah Vaccine

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Mass

  • Mother Schmuckers

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Censor

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Fatale

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★

  • A Teacher

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½