Sort by

Ted Silva has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
From Beyond

From Beyond

1986
×
Edit this entry  
11
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
02
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry