• Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Animals

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Elephants

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Between Worlds

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Happy Anniversary

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★