• Happy Anniversary

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Unsane

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • The Trader

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

  • Brad's Status

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Mr. Roosevelt

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • How to Be a Latin Lover

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • 13th

  • Split

    ★★★½