• Blood Quantum

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • The Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • I Vitelloni

    ★★★★

  • Gate of Flesh

    ★★★½

  • The Stuff

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Source Code

    ★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Toby Dammit

    ★★★★½

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

    ★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Battleship Potemkin

    ★★★