Sort by

TJ has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2020 World Series Champions: Los Angeles Dodgers

2020 World Series Champions: Los Angeles Dodgers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Edit this entry  
28
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave

Dave

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry