• Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Superintelligence

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Binge

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½