Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rangasthalam

Rangasthalam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Homefront

Homefront

2013
×
★½
Edit this entry  
06
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
Edit this entry  
01
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Everyday Sunshine: The Story of Fishbone

Everyday Sunshine: The Story of Fishbone

2011
×
Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
I Used to Be Darker

I Used to Be Darker

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Dead Weight

Dead Weight

2012
×
Edit this entry  
09
First Winter

First Winter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Protector 2

The Protector 2

2013
×
Read prior review Edit this entry  
01
12 O’Clock Boys

12 O’Clock Boys

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Gloria

Gloria

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Alps

Alps

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Closed Circuit

Closed Circuit

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rush

Rush

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
Edit this entry  
29
Clear History

Clear History

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Cool Disco Dan

The Legend of Cool Disco Dan

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody Walks

Nobody Walks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry