Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nakorn-Sawan

Nakorn-Sawan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snow Falling on Cedars

Snow Falling on Cedars

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's All About Love

It's All About Love

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry