Sort by

tegan has logged 36 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Haunt

Haunt

2019
×
Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Home

Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Winnie the Pooh: Springtime with Roo

Winnie the Pooh: Springtime with Roo

2004
×
★★
Edit this entry  
19
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Edit this entry  
13
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Edit this entry  
12
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry