• Crimes of the Future

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Life Is But a Dream

    ★★★★

  • The Novelist's Film

  • Love and Leashes

    ★★½

  • Extra-Terrestrial Boys & Girls: Part 1

    ★★★½

  • Prior Conviction

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • The Whole Truth

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Super Crooks

    ★★★

  • Anita

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Intolerance

    ★★★★

  • Masquerade Night

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Night

  • Go Seppuku Yourselves

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

  • Belle

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • Babi Yar. Context

    ★★★★

  • The Medium

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Last of the Wolves

    ★★★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★★½

  • Annette

  • The 8th Night

    ★★

  • Death Knot

    ★★

  • The Legend of The Condor Heroes: The Dragon Tamer

  • Character

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★

  • Jun Kasai Crazy Monkey

    ★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★½

  • BLUE

    ★★★★

  • Homunculus

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★