• Luca

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Every Day

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★