Griffin has logged 27 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry