• The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • A Shelter Among the Clouds

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Burning

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Long Shot

  • First Reformed

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Icarus

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Comet

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Human Race

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Rango

    ★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★½

  • 28 Weeks Later

    ★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Once

    ★★★

  • Caché

    ★★★★

  • Brick

    ★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Signs

    ★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • The Straight Story

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Benny's Video

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★½

  • The Seventh Continent

    ★★★½

  • Cinema Paradiso

    ★★★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★½

  • Stalker

    ★★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • Mirror

    ★★★★½