Agon has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Comet

Comet

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Icarus

Icarus

2017
×
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2017
×
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Shelter Among the Clouds

A Shelter Among the Clouds

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry