Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jordan Klepper Solves Guns

Jordan Klepper Solves Guns

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once A Year

Once A Year

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
Read the review Edit this entry  
10
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry