Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry