Sort by

Mark has logged 17 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knock Knock, It's Tig Notaro

Knock Knock, It's Tig Notaro

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Things to Come

Things to Come

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry