Sort by

Mark has logged 129 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last the Night

Last the Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Like a Christmas Movie

Just Like a Christmas Movie

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas on Repeat

Christmas on Repeat

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strays

Strays

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invincible: Atom Eve

Invincible: Atom Eve

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Strike

Hidden Strike

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry