Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Actors

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Loving You

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

  • The Sadness

    ★★★

  • Peculiar Contrast, Perfect Light

    ★★★★½