Sort by

Bevan R. has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Party Hard, Die Young

Party Hard, Die Young

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Keane

Keane

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Citadel

Citadel

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunted

Hunted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pecker

Pecker

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Full Tilt Boogie

Full Tilt Boogie

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry