RSS feed for Teproc

Teproc has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★½
Edit this entry  
13
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
Fanny & Alexander

Fanny & Alexander

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scandal

Scandal

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
24
Rendez-vous

Rendez-vous

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quarter to Two Before Jesus Christ

Quarter to Two Before Jesus Christ

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★
Edit this entry  
09
La flor

La flor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ali

Ali

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Keep

The Keep

1983
×
★½
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The American President

The American President

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry