• Elvis

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • The Wave

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • The Young Karl Marx

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • The One I Love

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Rio 2

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Her

    ★★★★½

  • About Time

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★

  • Girl on a Bicycle

    ★★½

  • Mood Indigo

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★½

  • Prometheus

    ★★½

  • Being Flynn

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★½

  • The Runaways

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Julie & Julia

    ★★★

  • Transcendent Man

    ★★½