Sort by
  • Violent Night

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Smile

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • See How They Run

    ★★

  • Ticket to Paradise

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

  • Lightyear

  • Ms. Marvel

  • The Bob's Burgers Movie

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Jurassic World Dominion

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

  • Little Mix: The Last Show (For Now...)

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • The Northman

  • Morbius

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Boxing Day

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Hawkeye

  • Sing 2

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Phantom of the Open

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Belfast

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Luca

  • Far from the Tree