Sort by

terminus27 has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vengeance

Vengeance

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassin's Creed: Lineage

Assassin's Creed: Lineage

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry