• The Irishman

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Little Evil

    ½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ½

  • Logan

    ★★★

  • Skins

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★

  • Passengers

    ★★

  • Collateral Beauty

    ★★½

  • Blue Jay

    ½

  • Hi Stranger

  • Bad Santa 2

  • Moana

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Bedeviled

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★★★

  • Somnus

  • The White Helmets

  • Amanda Knox

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Let's Be Evil

  • The Girl with All the Gifts

    ★½

  • Ghostbusters

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • Creepy

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ½

  • Manhattan Night

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • American Honey

    ★½

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Café Society

    ★★

  • The Angry Birds Movie

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Don't Breathe

    ★★

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Zoolander 2

    ½