Terra has logged 26 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1988
×
★★½
Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry