Sort by

Ava 🎞 has logged 23 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry