• The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Great White

    ★★½

  • TINA

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Blood Vessel

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • Other Side of the Box

    ★★★★

  • Scary Stories

    ★★★

  • Texas Cotton

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Slice

    ★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Active Measures

    ★★★★

  • Ghostland

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★