Sort by
  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • Nope

  • Turning Red

  • Antlers

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Bulbbul

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Yummy

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Scare Package

  • In the Shadow of the Moon

  • The Beach House

    ★★★★

  • Knives Out

  • Color Out of Space

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • The Platform

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Daniel Isn't Real

  • Us

  • Alita: Battle Angel

  • I Am Mother

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Edge of the Knife

    ★★★½

  • Ever After

    ★★½

  • Gwen

    ★★★

  • Knife+Heart

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Hereditary

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • The Babysitter

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★★½

  • 1922

    ★★

  • Satan's Slaves

    ★★

  • Crooked House

    ★½

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★½

  • mother!

  • It

  • Leatherface

  • Thelma

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

  • Life

    ★★★★

  • Devil in the Dark

    ★★★½

  • November

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★

  • The Monster

    ★★★★½

  • Sharknado: Heart of Sharkness

    ½

  • Split

  • Phantasm: Ravager

  • Better Watch Out

    ★★

  • Without Name

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★½