Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Edit this entry  
31
Don't Go to Sleep

Don't Go to Sleep

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★½
Edit this entry  
18
Devil in the Dark

Devil in the Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
Trog

Trog

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Vampire's Ghost

The Vampire's Ghost

1945
×
★★½
Edit this entry  
15
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
Edit this entry  
14
The Antichrist

The Antichrist

1974
×
★★
Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★½
Edit this entry  
09
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Without Name

Without Name

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★½
Edit this entry  
29
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
Edit this entry  
29
976-EVIL II

976-EVIL II

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Grace

Grace

2009
×
★★½
Edit this entry