Sort by

Rico has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bring Me Home

Bring Me Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shelter

Shelter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Biking Borders - eine etwas andere Reise

Biking Borders - eine etwas andere Reise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Xtro

Xtro

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seraphim Falls

Seraphim Falls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Masters of Time

The Masters of Time

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry