Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Port of Shadows

Port of Shadows

1938
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Nuevo / Otro Cine Español - Un Lugar En El Cine

Nuevo / Otro Cine Español - Un Lugar En El Cine

2007
×
Edit this entry  
30
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Edit this entry  
19
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
15
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
Read the review Edit this entry  
13
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
Edit this entry  
09
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
06
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★½
Edit this entry  
02
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mariupolis

Mariupolis

2016
×
Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
The Damned

The Damned

1969
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ennio

Ennio

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★½
Edit this entry  
04
Heart of a Dog

Heart of a Dog

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Edit this entry  
21
Africa Addio

Africa Addio

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spies

Spies

1928
×
★★★½
Edit this entry  
13
From Caligari to Hitler

From Caligari to Hitler

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
They Fought for Their Motherland

They Fought for Their Motherland

1975
×
★★★½
Edit this entry