• A Secret Love

    ★★★

  • Like a Boss

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Clap

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Sara Pascoe Live: LadsLadsLads

    ★★★★

  • Stuart Goldsmith: Like I Mean It

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Trouble with You

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Grandmother's Gold

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Locker Room

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • The Trip to Spain

    ★★½

  • The Colour Of His Hair

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★½

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Brillo Box (3¢ off)

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Demon in the Freezer

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Lovesong

    ★★★★★

  • Tickled

    ★★★

  • Sisters

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★½

  • London Spy

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★½

  • Balcony

    ★★★½

  • The Dressmaker

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • The Imp of the Perverse

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Rocks that Bleed

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Paddington

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Iris

    ★★★

  • Hotel 22

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Grey Area

    ★★★

  • Pride

    ★★★★½