tessa has logged 27 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
21
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★½
Edit this entry  
21
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★½
Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
½
Edit this entry