• Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Šťastný nový rok 2: Dobro došli

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Given: The One on the Flip-Side

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Blue Period

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Matky

    ½

  • Luca

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Madagascar: A Little Wild - A Fang-Tastic Halloween

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Given

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Ruru’s Suicide Show on a Livestream

    ★★★★★

  • Dolittle

  • The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Happy New Year

    ½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Poslední aristokratka

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

  • Joker

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½