Sort by

Thomas has logged 20 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Duel

The Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dance of the Drunk Mantis

Dance of the Drunk Mantis

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Born Invincible

Born Invincible

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eight Masters

The Eight Masters

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Not Silence

It's Not Silence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Office Romance

Office Romance

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry