shan has logged 410 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
City of Tiny Lights

City of Tiny Lights

2016
×
½
Edit this entry  
27
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
½
Read prior review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Edit this entry  
17
Demetri Martin: If I

Demetri Martin: If I

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry