Sort by

shan has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demetri Martin. Person.

Demetri Martin. Person.

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demetri Martin: Standup Comedian

Demetri Martin: Standup Comedian

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★
Edit this entry  
25
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shopgirl

Shopgirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
Edit this entry  
17
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Pee-wee Herman Show

The Pee-wee Herman Show

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Greetings

Greetings

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry