• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Joe Bell

    ★★★

  • Guest House

  • Honest Thief

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Way Back

    ★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Courier

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★