RSS feed for Teymur
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paradox

Paradox

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Headshot

Headshot

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry