• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★★★½