• The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • The Stoning of Soraya M.

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The African Doctor

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½