• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★

  • The Unholy

    ½

  • The Fallout

    ★★★

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Antebellum

    ½

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Athlete A

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★