Sort by
  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • The Village

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★½

  • Love Streams

    ★★★

  • Mountains May Depart

    ★★★

  • Blue Valentine

    ★★★

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★½

  • The Night Of

    ★★★★½

  • The Birds

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • 3 Women

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½