Sort by

Thanji has logged 41 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stowaway

Stowaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ali

Ali

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry