RSS feed for Thanlis

Thanlis has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
Edit this entry  
18
…And the Fifth Horseman Is Fear

…And the Fifth Horseman Is Fear

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Let Go

Never Let Go

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Razzia

Razzia

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Panic

Panic

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Vampire

The Black Vampire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Edit this entry