Sort by

Bryant has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
Trouble in Mind

Trouble in Mind

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★½
Edit this entry  
02
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alone with You

Alone with You

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
King Car

King Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cannon Arm and the Arcade Quest

Cannon Arm and the Arcade Quest

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Marco Effect

The Marco Effect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Assassins

Baby Assassins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glasshouse

Glasshouse

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Barbarians

Barbarians

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Edit this entry