Sort by

Thanlis has logged 36 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Deadly Bees

The Deadly Bees

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Entertainer

The Entertainer

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santo vs. the She-Wolves

Santo vs. the She-Wolves

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Crawling Eye

The Crawling Eye

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Foreign Intrigue

Foreign Intrigue

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Howling: New Moon Rising

Howling: New Moon Rising

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Walker

Walker

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inferno

Inferno

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Died a Thousand Times

I Died a Thousand Times

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Colma: The Musical

Colma: The Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★
Edit this entry