Sort by

Bryant has logged 508 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Pop

Tokyo Pop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prophecy II

The Prophecy II

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The War in Heaven: The Making of The Prophecy

The War in Heaven: The Making of The Prophecy

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fancy Dance

Fancy Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Hand for a Tough Cop

Free Hand for a Tough Cop

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fårö Document

Fårö Document

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fay Grim

Fay Grim

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eileen

Eileen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heroic Ones

The Heroic Ones

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crime and Punishment

Crime and Punishment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Have Sword, Will Travel

Have Sword, Will Travel

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry